اخبار

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم تا 20 اردیبهشت برقرار است

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم تا 20 اردیبهشت برقرار است
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰(مصادف با ۱۸ تا ۲۷ رمضان) برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ،علی  امینی با بیان این که پس از بیست و هفت دوره برگزاری حضوری نمایشگاه، این دوره به دلیل شیوع ویروس کرونا مجازی برپا می شود، اضافه کرد: بستر نمایشگاه همچون نمایشگاه مجازی کتاب خواهد بود.

وی با اشاره به این که نمایشگاه در دو بخش خدمات فروشگاهی و خدمات محتوایی درخدمت عموم علاقمندان است، ادامه داد: بخش فروشگاهی به فروش کتاب های چاپی در حوزه قرآن ، دین و دفاع مقدس اختصاص دارد و امکان عرضه و فروش تمام کتاب های مربوط به این حوزه ها که ناشران آنها از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ گرفته باشند، فراهم شده است.

امینی  به تسهیلات پیش بینی شده برای ناشران و مخاطبان نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم اشاره کرد و افزود: تخفیف قطعی 20 درصد برای تمام آثار عرضه شده در بخش فروشگاهی برای خریداران و مخاطبان و تأمین هزینه ارسال بسته های خریداران به تمام نقاط کشور تا سقف 50هزار تومان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله این تسهیلات است.

وی از اعطای بن خرید از نمایشگاه به 12هزار فعال قرآنی و فرهنگی خبر داد و بیان کرد: 6 موسسه فرهنگی قرآن و عترت از استان برای حضور در نمایشگاه معرفی شده اند، همچنین به هنرمندان استان جهت بارگذاری آثار هنری برای نمایش در بخش محتوایی نمایشگاه نیز فراخوان داده ایم.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: قرار است در این نمایشگاه ۳۰ وبینار تخصصی در حوزه های گوناگون فرهنگ قرآنی برگزار شود که ۱۰ وبینار در سطح بین المللی و با حضور میهمانان برجسته فرهنگ قرآنی و اسلامی از ۱۰ کشور خواهد بود.

شایان ذکر است بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه در دسترس بوده، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه، همچنان برای خدمت دهی برپا خواهد بود.

 
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۸:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید