• اخبار

اولین همایش بزرگداشت و نکوداشت حاج میرزا پرویز خان بابادی بختیاری در شهرستان کوهرنگ برگزار شد

اولین همایش بزرگداشت و نکوداشت حاج میرزا پرویز خان بابادی بختیاری در شهرستان کوهرنگ برگزار شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری اولین همایش بزرگداشت و نکوداشت شاعر، عارف و عالم برجسته بختیاری، حاج میرزا پرویز خان بابادی بختیاری در شهرستان کوهرنگ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری جواد کارگران ضمن اعلام این خبر افزود: این آیین نکوداشت با حضور چهره های ملی و استانی و استقبال بی نظیر مردم بختیاری برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری "مد ظله العالی" پیرامون شخصیت های فرهنگی، هنری، اجتماعی و معرفی و تجلیل از شخصیت های  فرهنگی و تاریخی اقوام ایرانی که خالصانه فداکاری و مجاهدت کرده اند گفت: برگزاری این آیین، یک رسالت فرهنگی برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری محسوب می شود.

وی ادامه داد: استان چهارمحال و بختیاری از جمله استان های با تنوع قومی و فرهنگی است که متأسفانه در معرض تهاجم فرهنگی قرار دارد و معرفی شخصیت های برجسته مذهبی، فرهنگی و هنری هر قوم، به عموم مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان، از جمله راهکارهای مقابله با این تهاجم فرهنگی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در ادامه، با اشاره به ظرفیت های بالای فرهنگی استان و وجود شخصیت های برجسته هم استانی در حوزه های مختلف، این نوید را داد که آیین نکوداشت و گرامیداشت این شخصیت ها در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرار خواهد گرفت.

شایان ذکر است اولین همایش بزرگداشت و نکوداشت شاعر، عارف و عالم برجسته بختیاری، حاج میرزا پرویز خان بابادی بختیاری (متولد 1231 ه.ق و درگذشته 1301 ه.ق در مکه مکرمه)  با حضور پرشور مردم و استقبال گرم اصحاب  فرهنگ و هنر، روز جمعه، هشتم شهریور ماه جاری در منطقه گردشگری چشمه خانی برگزار شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98