• اخبار

۳۵ چاپخانه در چهارمحال و بختیاری فعال است

۳۵ چاپخانه در چهارمحال و بختیاری فعال است
علوی با بیان اینکه بزرگ ترین چاپخانه غرب کشور در این استان قرار دارد از فعالیت ۳۵ باب چاپخانه در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری  «محسن علوی» در دومین همایش صنعت چاپ این استان با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: این تعداد چاپخانه نیاز داخلی استان را تأمین می کند و انتظار می رود دستگاه ها و نهادهای استان، نیازهای خود را از این طریق تأمین کنند.

رئیس اتحادیه صنف چاپخانه‌داران چهارمحال و بختیاری در ادامه افزود: هم اینک هشت چاپ سیلک، 29 چاپ دیجیتال، 25 چاپ بنر، سه لیتوگراف، 300 دفتر فنی، 20 صحاف در این استان فعال است و توانسته در رونق اشتغال در استان سهم بسزایی داشته باشد.

علوی تصریح کرد: در بحث چاپ بسته‌بندی جعبه نیز هشت واحد در استان فعالیت دارد که واحدهای تولیدی استان می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

رئیس اتحادیه صنف چاپخانه‌داران چهارمحال و بختیاری، معافیت مالیاتی را از مهم ترین مطالبات فعالان این صنف عنوان کرد و افزود: در ماده 134 قانون مالیات به صراحت ذکر شده که واحدهایی که از اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت می کنند، معاف از مالیات هستند اما متأسفانه این قانون اجرا نمی‌شود.

علوی خاطر نشان کرد: همچنین شورای سیاستگذاری صنعت چاپ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه با وزارت صمت در سال های گذشته تشکیل شد و وظیفه این شورا این است که به مشکلات صنعت چاپ و روابط کارگر و کارفرما رسیدگی کند و احکام این شورا مرجع باشد ولی این شورا هم اینک منحل شده و ضروری است تا دوباره فعال شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98