• اخبار

دومین همایش فعالان صنعت چاپ چهارمحال و بختیاری در تالار غدیر شهرکرد برگزار شد

دومین همایش فعالان صنعت چاپ چهارمحال و بختیاری در تالار غدیر شهرکرد برگزار شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در دومین همایش فعالان صنعت چاپ استان چهارمحال و بختیاری : دستگاه‌های اجرایی سفارش‌های چاپی خود را در داخل استان تامین کنندو انتظار می رود دستگاه ها و نهادهای اجرایی استان در راستای حمایت از صنعت چاپ استان سفارش های خود را از چاپخانه های داخل استان تامین کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ، «جواد کارگران» (پنجشنبه ۷ شهریور) در دومین همایش صنعت چاپ این استان با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: گردهمایی اهالی صنعت چاپ استان از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است تا در این فرصت تبادل تجربه انجام گیرد و مسائل و مشکلات این قشر را فراهم کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در ادامه افزود: نخستین همایش صنعت چاپ استان در سال 96 برگزار شد و این دومین همایش است که امید می رود دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد.

 کارگران با اشاره به تنگناهای کنونی صنعت چاپ در کشور، تصریح کرد: به لحاظ وضعیت اقتصادی کشور و تحریم‌های ظالمانه دشمن، صنعت چاپ روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و ضروری است تا از همه فرصت‌ها و امکانات موجود استفاده کرده تا از این مشکلات کاسته شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، بازاریابی را از مهمترین چالش های صنعت چاپ استان برشمرد و گفت: صنعت چاپ استان قابلیت های بسیاری دارد و ظرفیت های موجود در آن به نحوی است که می توان تمام نیازهای داخلی استان در حوزه چاپ و نشر را از این طریق تامین کرد از همین رو انتظار رود دستگاه های اجرایی استان سفارشات خود را به چاپخانه های استان واگذار کنند.

 کارگران بر ضرورت اعطای بیش از پیش تسهیلات ارزان قیمت به چاپخانه های استان تاکید کرد و افزود: امید است از اعتبارات صندوق توسعه ملی که درصد سود آن کم می باشد به صنعت چاپ استان تعلق گیرد.

 وی برخورداری از معافیت های مالیاتی را از دیگر مطالبات فعالان صنعت چاپ استان عنوان کرد و گفت: معافیت مالیاتی شامل حال هرگونه فعالیت فرهنگی و هنری زیر مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی می شود اما صنعت چاپ استان از این معافیتهای مالیاتی بی بهره است و انتظار می رود سازمان امور مالیاتی و وزارت اقتصاد و دارایی در این خصوص همکاری کنند.

 کارگران با اشاره به اهمیت صنعت چاپ در جوامع بشری، اظهار داشت: همه به ضرورت و اهمیت صنعت چاپ پی برده اند و این صنعت سابقه دیرینه ای در کشور دارد و از دوره هخامنشی شکل گرفته و در دوره صفویه نخستین چاپ خانه های کشور ایجاد شدند.

 وی با اشاره به بیش از نیم قرن سابقه فعالیت صنعت چاپ در استان، خاطرنشان کرد: ارتباط دو سویه بین جامعه و صنعت چاپ وجود دارد و بدون چاپ جامعه دچار تنگناها و مشکلات بسیاری می شود.

در پایان این همایش از 54 نفر از فعالان صنعت چاپ استان چهارمحال و بختیاری تقدیر شد 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری
۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98