• اخبار

ارسال بیش از 473 اثر به دبیرخانه جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت»

ارسال بیش از 473 اثر به دبیرخانه جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت»
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از 473 اثر از شعرای استان های زاگرس نشین کشور به دبیرخانه جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، سید حسین نژادحسینی ضمن اعلام این خبر افزود: آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ١٦ مرداد ماه اعلام شده بود که با استقبال شعرای زاگرس نشین کشور مواجه شد.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه 10 استان کشور در این جشنواره شرکت نموده اند گفت: لرستان، خوزستان، ایلام، البرز، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، اصفهان، بوشهر و چهارمحال و بختیاری از جمله استان های شرکت کننده در این جشنواره هستند.

وی افزود: 108 اثر در بخش آیینی و 365 در بخش آزاد به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که نسبت به سال قبل در هر دو بخش، از لحاظ کمی و کیفی رشد چشمگیری داشته ایم.

نژادحسینی ادامه داد: سیزدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» با همکاری مؤسسه فرهنگی هنری تک منظوره شکوه پشتکوه بختیاری و انجمن های ادبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردل برگزار می شود.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: جشنواره مذکور در راستای سیاست های راهبردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهتمام به پاسداشت و ارتقای ادبیات گویشی و بومی در سال «رونق تولید» برگزار می شود. 

نژادحسینی همچنین ارتقا، پاسداشت و حفظ ادبیات گویشی را هدف اصلی سیزدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمداربیت» در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: توجه و اهتمام به گویش لری به عنوان یکی از ویژگی های مهم زبان فارسی و تأثیر جدی گویش لری در حفظ ادبیات قوم لر و حفاظت از زبان فارسی و ارائه شایستگی های حوزه اندیشه و شعر لری و توان این شعر در راستای به روز کردن و باز آفرینی مضامین نو، از جمله محورهای جشنواره است.

نژادحسینی تصریح کرد: ارج نهادن به شاعران پیشکسوت و معرفی و تشویق چهره های جوان، ایجاد وفاق و همدلی با موضوعات وحدت آفرین قومی در راستای تقویت وحدت ملی از دیگر محورهای این جشنواره است.

وی به موضوعات این جشنواره اشاره کرد و گفت: شعر آئینی با اولویت «انتظار، فرهنگ ایثار و شهادت، شهدای مدافع حرم، عفاف و حجاب، امام رضا (علیه السلام)، رونق تولید» و آزاد با اولویت «آداب و سنن و وحدت و انسجام اقوام، رزق حلال و قانون مداری» به عنوان ۲ موضوع سیزدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» انتخاب شده است.

گفتنی است آثار ارائه شده در 18 مرداد ماه جاری داوری و جشنواره در 23 مردادماه جاری برگزار و از برگزیدگان تجلیل خواهد شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98