• اخبار

آیین تجلیل از خبرنگاران چهارمحال و بختیاری برگزار شد

آیین تجلیل از خبرنگاران چهارمحال و بختیاری برگزار شد
آیین تجلیل از خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی چهارمحال و بختیاری سه شنبه شب در آستانه فرارسیدن هفدهم مردادماه روز خبرنگار در تالار قصر شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، علی کاظمی باباحیدری، نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی سه شنبه شب در آیین تجلیل از خبرنگاران استان چهارمحال و بختیاری با تبریک روز خبرنگار گفت: اصحاب رسانه، روشنی بخش اذهان عمومی جامعه هستند.

وی در ادامه افزود: اصحاب رسانه چراغ راه اطلاع رسانی و پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند.

به گفته وی، رسانه ها با انتشار صحیح و به دور از حاشیه، عملکرد مسئولان را بیان کنند و با ایستادگی در مقابل رسانه های بیگانه امید را دربین مردم در جامعه نهادینه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین  با تبریک روز خبرنگار افزود: رسانه‌ها به‌نوعی پل ارتباطی بین مردم و مسئولان و بیان مشکلات جامعه برای حل شدن هستند .

جواد کارگران دهکردی افزود: تحریم ها و وضعیت اقتصادی کشور شرایط مطبوعات را سخت کرده است به گونه ای که بسیاری از هفته نامه ها و روزنامه ها و رسانه های مکتوب برای چاپ با مشکل مواجه هستند.

وی با اشاره به جایگاه مطبوعات و اطلاع رسانی در دولت تاکیدکرد، دولت به دنبال حمایت از مطبوعات در راستای رفع مشکلات صنفی است.

کارگران گفت: باید دغدغه و مشکلات صنفی و معیشتی اصحاب رسانه رفع شود تا این قشر به عنوان چشن و زبان گویایی جامه بدون دغدغه برای بیان اخبار و اطلاع رسانی آزاد تلاش کنند.

رئیس خانه مطبوعات استان چهارمحال و بختیاری نیز اصحاب رسانه با تلاش شبانه روزی و عشق و علاقه در عرصه روشنگری و بیان مشکلات مردم و دولت فعالیت می کنند.

میثم محمودیان افزود: برنامه جدید در خصوص ساماندهی خبرنگاران و شناسایی خبرنگاران فعال در استان در دست اجرا  و تدوین است که بتوان در راستای رفع مشکلات این قشر از جمله افزایش سطح سواد رسانه ای فعالیت انجام داد.

مدیر خانه مطبوعات چهارمحال وبختیاری نیز با تبریک این روز از بی توجهی برخی مدیران استان به عرصه خبر و خبرنگاران انتقادکرد.

مجید تقیان با اشاره به اینکه خبرنگاران در راستای اطلاع رسانی شفاف و بدون سیاسی کاری و جناح در راستای سیاست های خبری و نظام فعالیت می کنند افزود: مدیران باید توجهات خود نسبت به خبرنگران را افزایش دهند.

۱۷ مرداد ۷۷ محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مستقر در مزار شریف افغانستان به همراه  تعدادی از دیپلمات های ایران در این شهر بدست عوامل گروه طالبان به فیض شهادت نائل شدند، بر همین اساس ۱۷ مرداد با عنوان روز خبرنگار نامگذاری شد.

هم اکنون ۲۵۰ خبرنگار در استان چهارمحال وبختیاری فعال است که در این آیین از خانواده شهید شهرانی و خبرنگاران استان تقدیر شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98