• اخبار

ارسال بیش از یکصد و بیست اثر به دبیرخانه جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت»

ارسال بیش از  یکصد و بیست اثر به دبیرخانه جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت»
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: تا کنون بیش از یکصد و بیست اثر از شعرای استان های زاگرس نشین کشور به دبیرخانه جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، سید حسین نژادحسینی ضمن اعلام این خبر افزود: آخرین مهلت ارسال آثار به جشنوار «تمدار بیت» تا 16 مرداد ماه می باشد و این تاریخ قابل تمدید نیست.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه 9 استان کشور در این جشنواره شرکت نموده اند گفت: لرستان، خوزستان، ایلام، البرز، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، اصفهان و بوشهر از جمله استان های شرکت کننده در این جشنواره هستند.

نژادحسینی ادامه داد: سیزدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمداربیت» با همکاری مؤسسه فرهنگی هنری تک منظوره شکوه پشتکوه بختیاری و انجمن های ادبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردل برگزار می شود.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: سیزدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمداربیت» در راستای سیاست های راهبری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهتمام به پاسداشت و ارتقای ادبیات گویشی و بومی در سال «رونق تولید» برگزار می شود. 

نژادحسینی همچنین ارتقاء، پاسداشت و حفظ ادبیات گویشی را هدف اصلی سیزدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمداربیت» در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد.

وی در ادامه گفت: توجه و اهتمام به گویش لری به عنوان یکی از ویژگی های مهم زبان فارسی و تأثیر جدی گویش لری در حفظ ادبیات قوم لر و حراست از زبان فارسی و ارائه شایستگی های حوزه اندیشه و شعر لری و توان این شعر در راستای به روز کردن و باز آفرینی مضامین نو، از جمله محورهای سیزدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمداربیت» است.

نژادحسینی تصریح کرد: ارج نهادن به شاعران پیشکسوت و معرفی و تشویق چهره های جوان، ایجاد وفاق و همدلی با موضوعات وحدت آفرین قومی در راستای تقویت وحدت ملی از دیگر محورهای سیزدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمداربیت» است.

وی به موضوعات این جشنواره اشاره کرد و گفت: شعر آئینی با اولویت «انتظار، فرهنگ ایثار و شهادت، شهدای مدافع حرم، عفاف و حجاب، امام رضا (علیه السلام)، رونق تولید» و آزاد با اولویت «آداب و سنن و وحدت و انسجام اقوام، رزق حلال و قانون مداری» به عنوان ۲ موضوع سیزدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمداربیت» انتخاب شده است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: علاقه مندان می توانند آثار خود را از طریق پست الکترونی   ardal@farhangmail.ir ارسال و یا به دبیرخانه جشنواره واقع در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان اردل، خیابان علامه طباطبائی، مجتمع فرهنگی هنری مهرگان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل دهند.

خاطرنشان می شود: علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 03834343800 تماس حاصل نمایند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98