• اخبار

اجرای طرح آموزشی و توجیهی «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در کانون عشایری شیخ علیخان شهرستان کوهرنگ

اجرای طرح آموزشی و توجیهی «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در کانون عشایری شیخ علیخان شهرستان کوهرنگ
طرح آموزشی و توجیهی روستاها و عشایر دوستدار کتاب در کانون عشایری شیخ علیخان شهرستان کوهرنگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، محسن یوسفی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کوهرنگ  گفت: به منظور برگزاری ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و جلب نظر و توجه عشایر شهرستان، به موضوع مذکور، کارکنان و فعالان فرهنگی این شهرستان در کانون عشایری شیخ علیخان حضور یافتند.

وی اعلام کرد: هدف از این حضور، بیان اهمیت موضوع کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه در بین عشایر و همچنین ترغیب و تشویق آن ها به مشارکت در ششمین جشنواره روستا و عشایر دوستدار کتاب  می باشد.

وی جلب توجه مردم به کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی را از دیگر دلایل اهمیت توسعه این فرهنگ در جامعه بیان کرد و گفت: برخی از مطالب انتشار یافته در فضای مجازی با فرهنگ و دین مردم ایران همخوانی و سنخیت ندارد و به همین دلیل استفاده نادرست از فضای مجازی تا کنون مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد نموده است. این در حالی است که کتب منتشر شده، مطابق با دین مبین اسلام و فرهنگ غنی ایرانی است و با جایگزین کردن کتاب به جای فضای مجازی می توان تا حدی مشکلات مذکور را کاهش داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کوهرنگ ادامه داد: اهدای کتاب و برگزاری مسابقات کتابخوانی، از جمله برنامه های پیش بینی شده این اداره در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان اهالی روستاها و عشایر این شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، افرادی که فعالیت هایی در زمینه ترویج کتابخوانی در سطح روستاها و عشایر استان چهارمحال و بختیاری داشته اند و نیز افرادی که ایده های جدیدی جهت ترویج کتاب و کتابخوانی در بین اهالی روستاها و عشایر استان دارند می توانند برای دریافت فرم های فراخوان و شرکت در جشنواره «روستاها و عشایر دوستدار کتاب» به سایت (شبکه ترویج کتابخوانی ایران/ http://bookpromotion.ir) مراجعه نمایند.

شایان ذکر است پرونده و مستندات هر روستا تا پایان آذرماه سال جاری به دبیرخانه مرکز جشنواره ارسال و در آیین اختتامیه جشنواره که اسفند ماه سال جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون اول رئیس جمهور برگزار می شود روستا و عشایر دوستدار کتاب معرفی می شود.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98