• اخبار

همایش نمایشنامه خوانی در شهرکرد برگزار می شود

همایش نمایشنامه خوانی در شهرکرد برگزار می شود
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری همایش نمایشنامه خوانی در چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته در محل تماشاخانه مهر شهرکرد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، شهرام فرجی ضمن اعلام این خبر افزود: نمایش نامه خوانی اهمیت ویژه ای دارد چرا که با توجه به تمام محدودیت های موجود (مالی، تکنیکی، زیر ساختی و...) امکان به اجرا رساندن بسیاری از آثار روی صحنه وجود ندارد، از این رو بر آن شدیم تا این دغدغه را با بضاعت قلیل موجود و در قالب خوانش، به اجرا برسانیم.

فرجی ادامه داد: هدف از برگزاری این همایش، راه اندازی جریان ها و اتفاقات تئاتری است که بتوانیم در طول سال چراغ سالن نمایش را روشن نگاه داریم و مخاطبان بیشتری را با این هنر دیرینه آشنا کنیم.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این همایش از پنجم تیر ماه با خوانش «وقتی ما مردگان سر بر می داریم» نوشته «هنریک ایبسن» و کارگردانی «اکبر مرتضوی» کار خود را آغاز کرده و قرار است در صورت استقبال هنرمندان تا پایان سال، چهارشنبه و پنج شنبه هر هفته یک اثر در این تماشاخانه خوانش شود.

وی ادامه داد: دوازدهم و سیزدهم تیر ماه نمایش «پدرانه» نوشته «آرش عباسی» و کارگردانی «مرضیه زمانی »، نوزدهم و بیستم تیر ماه نمایش «وصیت»  نوشته «نیما نادری» به  کارگردانی «جواد خاکسار حقانی» و  بیست ششم و بیست هفتم تیر ماه 1398 نمایش «خیانت» نوشته «هرولد پینتر» و  کارگردانی «نیلوفر زمانی» آثاری است که در چهار شنبه و پنج شنبه آخر هر هفته تیر ماه جاری، اجرا خواهد شد.

فرجی افزود: این آثار بعد از اجرای دوم با حضور صادق عبدالهی از منتقدین استان مورد نقد و بررسی قرار خواهند گرفت.

وی اظهار داشت: تماشاخانه مهر شهرکرد قصد دارد با حمایت هنرمندان تئاتر استان این حرکت فرهنگی را در طول سال ادامه دهد و برترین آثار را با کیفیت مطلوب ضبط کرده و نسخه صوتی این آثار را به هنر دوستان عرضه نماید.

فرجی ادامه داد: علاقه مندان برای شرکت در این برنامه می توانند چهارشنبه و پنج شنبه هر هفته ساعت 19 به تماشاخانه مهر واقع در شهرکرد، میر آباد غربی، میدان ابوریحان مراجعه نمایند.

شایان ذکر است تماشاخانه مهر شهرکرد، در سال 97 به منظور رشد و ارتقای هنرهای نمایشی استان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری به بهره برداری رسیده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500