• اخبار

قرآن؛ روح جان بخش زندگی

قرآن؛ روح جان بخش زندگی
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری: قرآن روح جان بخش زندگی جوامع بشری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری سید حسین نژادحسینی گفت: جسم و روح انسان در مسیر و جریان پر تلاطم زندگی در جهت دستیابی و نیل به کمال، نیازمند پویایی و بهره مندی از معنویات و صید گوهرهای ارزشمند اقیانوس بی کران قرآن کریم به عنوان دستورالعمل کامل زندگی می تواند راه انسان را در رسیدن به تکامل هموار نماید.

وی ادامه داد: آنان که فهمشان از قرآن که روح جان بخش زندگی است بیشتر باشد، عمل و سیره شان قرآنی تر و قطعا توفیقشان بیشتر و زندگی شان نورانی تر است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: امروزه مردم، در جوامعی زندگی می کنند که گر چه از نظر علم و تکنولوژی پیشرفت زیادی داشته است اما این پیشرفت نتوانسته به زندگی آنان نشاط و شادابی ببخشد و این نشاط و شادابی، جز با عجین شدن قرآن با زندگی مردم حاصل نمی گردد.

نژادحسینی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از وظایف این اداره کل اشاعه فرهنگ قرآن در جامعه می باشد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای چهارمین سال متوالی اقدام به برگزاری چهارمین نمایشگاه بزرگ کتب و نرم افزارهای علوم قرآنی با شعار "قرآن؛ روح جان بخش زندگی" نموده است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی، بهره مندی مردم از قرآن، راهیابی قرآن به زندگی مردم و نشر قرآن در جامعه را از مهم ترین اهداف برپایی این نمایشگاه عنوان کرد.

وی ادامه داد این نمایشگاه از 22 لغایت 29 اردیبهشت ماه جاری از ساعت 15 الی 22 در محل فرهنگسرای بزرگ ارشاد شهرکرد پذیرای علاقمندان می باشد.

نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی در زمینه قرآن با ۳۵ اثر فاخر در زمینه خوشنویسی، نشست‌های تخصصی علوم قرآنی، زیارت مجازی امام رضا "علیه السلام"، کارگاه سبک زندگی اسلامی، کارگاه حفظ قرآن کریم، مشاوره سواد فضای مجازی، کتابت قرآن کریم و قرائت داستان های قرآنی از جمله بخش های جنبی چهارمین نمایشگاه بزرگ کتب و نرم افزارهای علوم قرآنی است استان که همه روزه از ساعت ۱۸ در خدمت هم‌استانی‌های عزیز خواهد بود.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500