• اخبار

یازدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال حمایت از کالای ایرانی برگزارشد

یازدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال حمایت از کالای ایرانی برگزارشد
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرددریازدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: مجموعه اخبار فرهنگی یک سال گذشته این استان باید گردآوری و در قالب کتاب چاپ شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهار محال و بختیاری ، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام شامگاه چهارشنبه در آخرین نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال جاری تاکید کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان دبیرخانه این شورا باید گردآوری مهمترین اخبار و رویدادهای فرهنگی سال 1397 و چاپ آن به صورت کتاب با هدف بهره مندی عموم مردم و مسئولان را انجام دهد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضایعات و خسارت های فضای مجازی افزود: فعالیت های فضای مجازی باید با محتوای علمی، انسانی و فنی باشد.

نکونام تصریح کرد: عملکرد پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری در حوزه فضای مجازی مطلوب و باعث ارتقای امنیت این حوزه است.

وی همچنین با اشاره به نوپا بودن چهارمحال و بختیاری در حوزه گردشگری یادآور شد: برای تمامی طرح های گردشگری این استان باید پیوست فرهنگی تهیه شود و مورد توجه جدی قرار گیرد.

جواد کارگران دهکردی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر شورای فرهنگ عمومی چهار محال و بختیاری در این نشست با بیان اخبار فرهنگی یک ماه گذشته استان به اجمال نکاتی در خصوص فرهنگ عمومی و دستورجلسه پرداخت .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت:از ابتدای سالجاری جاری بیش از 75 عنوان برنامه شاخص  فرهنگی هنری  در سطح استان برگزار شده است

وی با اشاره به اولویت‌های فرهنگی چهارمحال و بختیاری، افزود: مصوبات جلسه قبل شورای فرهنگ عمومی استان به طور کامل اجرائی و عملیاتی شد .

استاندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: فعالیت های مجاز و غیرمجاز در فضای مجازی باید از همدیگر جداسازی شود.

اقبال عباسی رصد فعالیت های فضای مجازی را ضروری اعلام و تاکید کرد: فرهنگ سازی در استفاده از ظرفیت های مجازی یک ضرورت است.

وی نهادینه شدن اخلاق فضای مجازی را ضروری دانست و اظهار داشت: هیچ کدام از دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری حق اطلاع رسانی، تبلیغ و فعالیت از طریق شبکه های اجتماعی غیر مجاز را ندارند.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استفاده از فرصت ها و پرهیز از آسیب های حوزه فضای مجازی باید مورد توجه همگان باشد.

خدیجه ربیعی فرادنبه به ظرفیت بالای چهارمحال و بختیاری در حوزه گردشگری اشاره و تصریح کرد: توجه به گردشگری می تواند این استان را به رونق اقتصادی برساند.

وی افزود: حضور گردشگران و تردد آنان در چهارمحال و بختیاری مهم نیست بلکه باید میزان ماندگاری آنان افزایش یابد.
ربیعی فرادنبه تاکید کرد: تقویت بسترهای هتلینگ، بوم گردی و اقامتی در چهارمحال و بختیاری از مهمترین راهکارهای افزایش ماندگاری و اقامت گردشگران در این استان است.

وی یادآور شد: انتخاب علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان نماینده معین چهارمحال و بختیاری در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فرصت مطلوبی برای توسعه گردشگری در این استان است.

ربیعی فرادنبه از اعلام آمادگی سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل هوایی چهارمحال و بختیاری خبر داد و اظهار داشت: با این اقدام زیرساخت های پذیرش گردشگر در این استان تقویت خواهد شد.

در این نشست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری گزارشی از روند فعالیت و عملکرد استان در حوزه فضای مجازی ارائه کرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۵۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500