• اخبار

آسیب شناسی فرهنگی، در رأس برنامه های سال آینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

آسیب شناسی فرهنگی، در رأس برنامه های سال آینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: آسیب شناسی فرهنگی در رأس برنامه های سال 98 این اداره کل است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، سید حسین نژادحسینی در نشست صمیمی مدیر کل و معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با پرسنل این اداره کل و شهرستان های تابعه، ضمن قدردانی از پرسنل فرهنگ و ارشاد اسلامی سطح استان گفت: در سال جاری فعالیت های بزرگ و مهمی توسط این اداره کل و ادارات شهرستان های تابعه انجام شد.

وی در ادامه برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان، جشنواره های فرهنگی و هنری متعدد، آزمون بزرگ حفظ و مفاهیم قرآن کریم، اجرای بیش از 400 برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را از جمله مهم ترین برنامه های اجرا شده در سال جاری دانست.

نژادحسینی ادامه داد: برنامه های پیشنهادی سال آینده توسط این اداره کل و ادارات شهرستان های تابعه برای سال آینده مشخص شده اند و نکته بارز این برنامه ها مد نظر قرار آسیب شناسی فرهنگی در این برنامه ها است.

وی در ادامه تصریح کرد: آسیب شناسی فرهنگی، طبعا به بررسی آفات و آسیب هایی می پردازد که رنگ و لعاب فرهنگی دارند و عناصر شکل دهنده و سازنده عادات، رفتارها و کنش های رایج افراد یک جامعه را تحت تأثیر خود قرار داده اند.

وی افزود: آسیب هایی این چنینی، صرف نظر از میزان تخریب و خسارتی که بر مسائل روبنایی فرهنگ یک ملت یا جامعه وارد می سازند، آن چنان در متن فرهنگ اصیل آن ملت یا جامعه رسوخ می کنند که از درون، هسته مقاومت افراد را در برابر مفاسد و آسیب های فرهنگی تضعیف و آسیب پذیر می گردانند.

وی ادامه داد: این قبیل کنش ها رفته رفته نهادینه شده، حکم آداب و سنن حاکم بر جامعه را پیدا می کنند و در نتیجه، به استحاله فرهنگی و سرانجام به شکل گیری فرهنگی از نوع جدید می انجامند که با فرهنگ اولیه و اصیل، تفاوت بارزی دارند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، استاندارد سازی و مهندسی امور فرهنگی، منطبق با اهداف اسلام و انقلاب اسلامی، برنامه‌ریزی به ‌منظور احیاء و اشاعه فرهنگ‌های اصیل اسلامی ـ ایرانی فراموش و مبدل شده و جایگزینی آن ها با موارد نادرست و عرفی و سیاستگذاری و برنامه‌ریزی به ‌منظور صیانت از استقلال فرهنگی و هویت اسلامی ـ ایرانی از اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

نشست صمیمی مدیر کل و معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با پرسنل این اداره کل و شهرستان های تابعه روز سه شنبه، بیست و یکم اسفندماه جاری برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۱۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500