• اخبار

راه اندازی گذر فرهنگ و هنر در شهرکرد؛ راه حلی برای کاهش معضل بیکاری

راه اندازی گذر فرهنگ و هنر در شهرکرد؛ راه حلی برای کاهش معضل بیکاری
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از راه اندازی اولین گذر فرهنگ و هنر در شهرکرد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، جواد کارگران ضمن اعلام این خبر افزود: طرح راه اندازی "گذر فرهنگ و هنر"، یک برنامه ملی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیگیر اجرای آن بوده و یک رویداد نوین برای عموم و به ویژه برای جوانان و اصحاب فرهنگ و هنر است.

وی ادامه داد: در این طرح، از فضاهای موجود شهری، برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری استفاده می شود.

کارگران در ادامه گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری برای راه اندازی گذر فرهنگ و هنر در شهرکرد، سه طرح راه اندازی گذر کسب و کار با محوریت امور فرهنگی و هنری در یک مجموعه بافت قدیمی مانند کاروانسرا و ...، تجهیز و راه اندازی مراکز نمایشی، نگارخانه، فروشگاه ای فرهنگی و هنری و ... در بافت های فرسوده شهرکرد به صورت سنتی و ایجاد گذر فرهنگی در بافت های فرسوده به صورت مشارکتی با شهرداری را ارائه نموده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با توجه به تخصصی بودن اجرای این طرح، نیاز به همراهی و مشارکت دستگاه‌های مرتبط اعم از شهرداری، شورای شهر، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کانون پرورش فکری کوکان و نوجوانان، نهاد کتابخانه های عمومی و دیگر ارگان‌های مرتبط داریم.

وی ادامه داد همچنین: برای اجرایی شدن این طرح، پیگیر جلب مشارکت جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر، با نگرش های مختلف هستیم.

وی ادامه داد: در این راستا، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری تا کنون چندین جلسه مشترک با شهرداری، آموزش و پرورش، مسکن و شهرسازی و سایر ارگان های مرتبط، برگزار نموده است.

وی در ادامه، حفظ بافت سنتی شهر، احیای آداب و سنن، حفظ هنر و فرهنگ استان، ایجاد شور و نشاط اجتماعی در فضای شهر در راستای تقویت روحیه انسجام اجتماعی، پر کردن اوقات فراغت به نحوی که به بالندگی نگرش فرهنگی و هنری بینجامد، انجام فعالیت های مفید و سازنده فرهنگی و هنری، غنی سازی اوقات فراغت شهروندان، تغییر نگاه به مسائل شهری و فرهنگ شهرنشینی، توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، اشتغال زایی و توسعه اقتصادی را از جمله اهداف راه اندازی گذر فرهنگ و هنر در شهرکرد دانست.

کارگران در ادامه تصریح کرد: ایجاد فضاهای فرهنگی، تأثیر بسزایی در شکل گیری روابط خانوادگی و اجتماعی دارد، از این رو گذر فرهنگ و هنر، در مکانی مهم و پرتردد شهر راه اندازی خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، ضمن اشاره به قدمت دیرینه فرهنگی شهرکرد، با بیان اینکه این گذر، می تواند به عنوان یک برند برای شهرکرد باشد، افزود: ایجاد گذر فرهنگ و هنر در شهرکرد ضمن جذب گردشگر، موجبات اشتغال زایی و رونق اقتصادی شهر را فراهم می نماید.

وی در ادامه گفت: امیدواریم با استقبال خوب شهروندان و اجرای برنامه های مطلوب فرهنگی، هنری و اجتماعی، گام مؤثری را در جهت ارتقای سطح فرهنگ عمومی برداریم.

گذر فرهنگی به خیابان، میدان، چهارسو یا گذری گفته می شود که فضای داخل آن شامل فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی و هنری، کارگاه های آموزشی، امکانات نمایش و تفریح و سرگرمی و ... باشد و فضای بیرونی آن نیز می تواند شامل پیاده راهی برای برگزاری نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان، اجرای نوازندگان و خوانندگان، شاهنامه خوانی و نقالی، شعرخوانی و داستان خوانی شعرا و نویسندگان و ... باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۷:۵۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500