• اخبار

نمایشنامه نویس استان چهارمحال وبختیاری درخشید

نمایشنامه نویس استان چهارمحال وبختیاری درخشید
سمیرا سلیمانی فارسانی نمایشنامه نویس استان چهارمحال و بختیاری در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان خوش درخشید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، هیأت داوران مسابقه نمایشنامه­ نویسی این جشنواره متشکل از محمد چرم­شیر، بهرام جلالی‌پور و حمیدرضا نعیمی پس از مطالعه و کارشناسی آثار معرفی شده­ مرحله­ نخست این مسابقه منتخبین را معرفی کرده و از سه نمایشنامه‌نویس راه یافته، «سمیرا سلیمانی فارسانی» برای نگارش نمایشنامه «ماه و ماهی» از چهارمحال و بختیاری، «عقیل جماعتی» برای نگارش نمایشنامه «شعله­‌های خارک هیچ گاه خاموش نمی ­شوند» از خارک و «عماد نصرآبادی» برای نگارش نمایشنامه «کتاب خورها» از مشهد با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال بدون اولویت تقدیر کرد.

این آثار برتر از بین  10 نمایشنامه که حائز شرایط لازم  برای مرحله داوری و ارزیابی نهایی اعلام شده بودند به عنوان برتر معرفی شده اند.

سمیرا سلیمانی فارسانی متولد 1368، بیش از پنج سال است که فعالیت‌های نمایشی خود را در زمینه نمایشنامه نویسی آغاز کرده‌است. سلیمانی پیش از این نیز در جشنواره تئاتر ققنوس، جشنواره تئاتر معلولین و جایزه نمایشنامه نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری رتبه های برتر را از آن خود کرده است.

خاطر نشان می شود بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور بیش از 50 گروه داخلی و خارجی از 28 آبان تا 4 آذر در همدان برگزار شد. 

۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500