• اخبار

آلبوم " دا " به زودی منتشر می شود

آلبوم " دا " به زودی منتشر می شود
اثر جدید "رحیم عدنانی" ، ترکیبی از موسیقی ایرانی و بختیاری به زودی وارد بازار می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری،بعد از آلبوم های موفق "مندگار" و "شولیز" سومین اثر " رحیم عدنانی" با عنوان "دا " که ترکیبی است از موسیقی بختیاری و اصیل ایرانی اردی بهشت ماه امسال به عرصه فرهنگ و هنرایران زمین عرضه می گردد.

خواننده ی آلبوم "دا" اظهار داشت : این اثر با همراهی "حسین پرنیا" آهنگ ساز آلبوم معروف " گل پونه ها"- با صدای زنده یاد ایرج بسطامی- و با نوازندگی تعدادی از بهترین نوازندگان موسیقی ایرانی ضبط گردیده است.

رحیم عدنانی گفت: با توجه به اینکه موسیقی بختیاری یکی از اصیل ترین و در عین حال دست نخورده ترین موسیقی اقوام ایرانی است و از آن جایی که این موسیقی قابلیت جهانی شدن دارد تصمیم بر این گرفته شد ارکستری که در این آلبوم مورد استفاده قرار می گیرد به صورت ارکستر بزرگ و ترکیبی از سازهای ایرانی و غربی باشد.

 وی با اشاره به اینکه موسیقی بومی و مردمی تا هنگامی که با عواطف جمعی همراه نگردد به گنجینه آوایی افزوده نخواهد شد،گفت : یکی از پشتوانه های فرهنگی مردمی را باید در ادبیات و موسیقی یافت چرا که موسیقی غنی ایران زمین در اصل ترکیبی است از نواخت های اصیلی که سینه به سینه در درون خانواده ها انتقال یافته است .

وی گفت : تصور من این است که تنها هنرمندان نیستند که می توانند در تولید موسیقی‌های مشترک عمل نمایند بلکه شنوندگان آثار نیز می توانند در آموزش و پژوهش به موسیقی ایرانی کمک کنند.

عدنانی ادامه داد: برای رسیدن به این مقصود باید با هم بنشینند، برنامه‌ریزی کنند و با هم‌فکری و تحقیق به نتایج سازنده برسند.

 عدنانی با اشاره به جدیت خوانندگان و آهنگ سازان محلی در زمینه ی تحقیق افزود : برای حفظ و توسعه ی موسیقی نواحی به تحقیق،تفحص، نوآوری و خلاقیت نیاز داریم .

 وی بر لزوم توسعه موسیقی نواحی تاکید کرد و گفت : لزوم تداوم جشنواره موسیقی نواحی که همواره از پربارترین و تاثیر گذارترین جشنواره های هنری در کشور بوده یکی از راه های اساسی و مفید در حفظ و اشاعه موسیقی مقامی است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری
۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۲۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500