• انجمن سینمای جوانان استان

انجمن سینمای جوانان چهارمحال و بختیاری در سال 1364 زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شروع به کار کرد.

از جمله زمینه های فعالیت های این انجمن می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

-          آموزش عکاسی و فیلم سازی؛

-          ساخت و تولید فیلم؛

-          برگزاری نمایشگاه های عکاسی به صورت گروهی و انفرادی؛

-          برگزاری دوره های آموزشی شامل کلاس ها و کارگاه های مربوط به حوزه عکاسی و فیلم سازی.

اکثر فیلم سازان و عکاسان بنام و حرفه ای استان با انجمن سینمای جوانان فعالیت خود را آغاز نموده اند و یا به نوعی، مثلا بواسطه ساخت فیلم، برگزاری کلاس ها، داشتن مسئولیت در انجمن و یا ... با این انجمن ارتباط داشته اند.

از جمله اولین بانیان انجمن سینمای جوانان استان، حسن جوانبخت، هوشنگ صفری و داود طاهری می توان اشاره نمود.

فیلم سازانی مانند فریدون نجفی، فرامک سلیمانی، یزدان کیانی، سجاد میرزائیان، سید محمد طاهریان، جمال اسکویی، فرزاد زمانی و عکاسانی مانند احمد تاجی، رضا زیرک پور، بهرام شمسی پور، امین پاسی شیرازی، آمنه طاهرزاده و آرش سلیمانی، همه از هنرمندان مرتبط با سینمای جوانان استان بوده و هستند. هم اکنون نیز نسل جدید فیلم سازان و عکاسان استان با این انجمن در ارتباط اند.

به طور خلاصه، می توان گفت: انجمن سینمای جوانان استان در طول 34 سال فعالیت خود، سه نسل از هنرمندان عکاسی و فیلم سازی استان  را پرورش داده و منجر به تولید آثار ارزشمند و ماندگار هنری و سینمایی در این حوزه شده است.

انجمن سینمای جوانان استان هم اکنون با مسئولیت ناصر قائدی در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرکرد در حال فعالیت است و پذیرای خیل مشتاقان و علاقمندان به هنر سینما و عکاسی می باشد.

برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی، جلسات هفتگی نقد فیلم، ساخت و تولید فیلم، برگزاری اردوها و نمایشگاه های عکاسی، از اهم فعالیت های کنونی این انجمن است. همچنین این انجمن با دارا بودن کتابخانه تخصصی سینما و عکاسی با قریب به پنج هزار جلد کتاب، پذیرای علاقمندان و دانشجویان و هنرجویان می باشد.

شایان ذکر است اولین فیلم های نگاتیو حرفه ای استان نیز در این انجمن تولید شده است.

آدرس: شهرکرد- تقاطع فارابی و کاشانی- مجتمع فرهنگی و هنری غدیر شهرکرد.

تلفن تماس: 33342260-038